© 2023 by T.S. Hewitt. Proudly created with Wix.com

Susan van Eyck

Welkom op mijn website!

 
 

Boeken

Mijn beeld van jou is een feelgoodroman voor de fans van Jojo Moyes, John Green en Chantal van Gastel.

Emma is begin dertig en lijkt alles voor elkaar te hebben – al jaren dezelfde vriend, haar carrière uitgestippeld – tot ze Boris tegen het lijf loopt. Deze fotograaf zet haar veilige wereld op zijn kop als ze halsoverkop verliefd op hem wordt. Maar net als er voorzichtig een vonk overgeslagen lijkt te zijn, bezweert hij haar dat hij het niet waard is om haar leven voor overhoop te gooien en is hij opeens verdwenen. Waarom wil Boris niet dat Emma voor hem kiest? En kan Emma nog terug naar haar veilige leventje, of gaat ze op zoek naar antwoorden?

Leuke banen liggen niet voor het oprapen, dus als Reina de kans krijgt als assistente in een galerie te beginnen, grijpt ze die met beide handen aan. Het enige nadeel is dat dat precies de galerie is waar haar vriend, de kunstschilder Rémi, zijn eerste tentoonstelling mag inrichten. Rémi vindt het duidelijk niet leuk dat Reina zich op "zijn' territorium begeeft. Voor een groots denkend kunstenaar kan hij soms behoorlijk kleingeestig zijn… Ondertussen krijgt Reina een koude ontvangst van Thomas, degene die haar in moet werken. Waar ze dat nu weer aan verdiend heeft weet ze niet, en het kan haar ook eigenlijk weinig schelen. Het is immers maar tijdelijk, dat inwerken, en daarna heeft ze geen last meer van hem. Nou ja, behalve dan dat de galerie van zijn moeder is, en hij dus om de haverklap langskomt. En alsof dat nog niet genoeg was, ontdekt Reina naarmate de zomer vordert dat die nieuwe baan nog maar het begin is van alle veranderingen die haar te wachten staan…


Emma is 34 en voelt dat haar leven stilstaat. Sinds het overlijden van haar grote liefde Boris, twee jaar eerder, merkt ze dat ze het verleden niet los kan laten. Gelukkig heeft ze steun van Alice, haar beste vriendin, en van Wout, die Boris' beste vriend was. Als Wout onverwacht de kans krijgt een tijd in Engeland te gaan wonen en Emma meevraagt, besluit ze in een opwelling ja te zeggen. Misschien is een andere omgeving net wat ze nodig heeft.

Als Emma in Engeland een nieuwe liefde ontdekt, heeft ze het daar heel moeilijk mee – het voelt alsof ze Boris verraadt. Maar net als Emma tot het besef komt dat ze haar verleden niet haar toekomst kan laten bepalen, gebeurt er iets waardoor ze misschien helemaal geen keuzes meer heeft…

Bio

Mijn naam is Susan van Eyck en ik ben achtendertig. Ik woon in Leiden met mijn man, mijn zoon van tien jaar en mijn dochter van acht jaar. Ik schrijf verhalen en net als de hoofdpersonen in Mijn beeld van jou hou ik me graag bezig met fotograferen.

 
 

Pers

Mijn beeld van jou is werkelijk een prachtig boek. Zowel met een lach als een traan heb ik dit boek gelezen. De zware werkelijkheid van de ziekte wordt vertolkt in banden die eeuwig blijven bestaan en laten de essentie van ware liefde en vriendschap zien. Een overdonderend debuut.

Het thema van de debuutroman van de Leidse schrijfster Susan van Eyck is niet bepaald lichtvoetig. Toch heeft ze er een zeer toegankelijk boek van gemaakt. “Ik schrijf wat ik zelf zou willen lezen,” zegt ze resoluut.

Adembenemend mooi geschreven. Genoten van dit prachtige verhaal vol hoop, liefde, keuzes en kracht. En ik heb gehuild, heel hard gehuild door de ontroerende twist in Mijn beeld van jou.

Bol.com Lees Magazine

Leidsch Dagblad

ByDagmarValerie

Nieuws